RAKSTI

Latvijas ziedojumi nonāk Nepālā (3.09.2015.)

Latvijas ziedojumi nonāk Nepālā (3.09.2015.) Latvijas ziedojumi beidzot nonākuši Nepālā, vienā no vissmagāk cietušajiem ciematiem. Sindhupalchowk rajonā zemestrīces postījumi bija milzīgi - aptuveni 80 % kalnu ciematu ēkas bija sagrautas vai kļuvušas dzīvošanai nederīgas. Bojā gājušo skaits pārsniedza 2000 cilvēku. Valdība četrus mēnešu laikā nebija spējīga sniegt vērā ņemamu palīdzību. Politiskā vara Nepālā pēc sava rakstura ne arko īpašu neatšķiras no Latvijas varas. Pirmkārt domā par savu labklājību, bet ja atliek laika un resursi, tad atmet kādu nieku arī tautai. Ratankotas ciema iedzīvotājiem šī bija pirmā un nozīmīgākā palīdzības krava. Viena smagā automašīna, piekrauta ar ūdens apgādes caurulēm, guļammaisiem, apģērbiem, skolas somām, skolas piederumiem, higiēnas lietām no Katmandu līdz ciemam brauca vairāk kā 4 stundas. Tie bija tikai 65 km. 1/3 no ceļa bija lietus sezonā izskalots un upes gultnes līdzīga grava. Braukšana vairāk atgādināja ralliju pa neizbraucamiem apvidiem. Nācās upē izlikt akmeņu ceļu. Iebraucot ciemā, mašīna iestiga līdz asij.
Sagaidītāji bija gandrīz visi ciema iedzīvotāji, gan veci, gan jauni. Ziedu vērtnes, pateicības vārdi un pusdienas. Sirsnīgi smaidi un prieks! Skolas pagalmā bērni pateicās ar ziediem, bet pretī saņēma pilnu jaunu somu ar skolas un higiēnas lietām. Kopā 85 laimīgi bērni. Viņiem vēl kādu laiku mācības vēl notiks teltīs. Ja būs nauda, tad ēku restaurēs.
Šo palīdzības kravu izdevās nokomplektēt pateicoties Austrijas un Latvijas cilvēkiem. Gribu vēlreiz pateikties ikvienam no vairāk kā 100 no Jums, kas piedalījās!

Novērtējot situāciju uz vietas, nākas secināt, ka palīdzība vēl ir un būs nepieciešama. Tādēļ ziedojuma konts vēl aizvien ir atvērts. Nākamā summa tiks novirzīta skolēnu un skolas vajadzībām. Bērniem Nepālā ir jāaug gudriem un izglītotiem. Tik skaistā, bagātā un garīgi skaidrā zemē jāaug gudrai jaunajai paaudzei.

Par turpmāko palīdzības sniegšanu lūdzu kontaktēties ar Intu Mūrnieku. E-pasts ints@3saules.lv .

Attēlu galerija: Latvijas ziedojumi nonāk Nepālā (3.09.2015.)

Skaties arī šo

saule masāža enerģija terapija ziema ceļojums sports miegs Tibeta Šrilanka kalni kultūra atpūta veselība jūra Ķīna foto apmācība ķermenis Himalaji