RAKSTI

Realitātes apjausma. Nepāla.

Realitātes apjausma. Nepāla.

Nepālas zemestrīce 2015.

Realitātes apjausma.

Postījumi ir neizmērojami . Cilvēku upuru skaits turpina pieaugt. Daba nepāliešus nesaudzē, bet tajā pašā laikā tā ir dāvājusi šai tautai vienu no skaistākajiem zemeslodes stūrīšiem, par ko arī es šo zemi ļoti mīlu. Nav otru tādu kalnu un dabas skatu kā Nepālā. Un nezinu nevienā no daudzajām apceļotajām zemēm tik labestīgus un atvērtus cilvēkus. Starp maniem draugiem Latvijā ir ne mazums tādu, kas Nepālā ir burtiski iemīlējušies un sajūt šo zemi, kā savas otrās mājas.

Mans draugs Rajendra, privātas un ģimenes tūrisma kompānijas vadītājs, jautrs un pozitīvs pusis, kuram aug divi braši dēli, tagad savas teltis ir sabūvējis savas mājas pagalmā un ielas malā, kur patverties cietušajiem. Viņš tagad nolicis malā tūrisma lietas. Jo ir jāparūpējas par tautiešiem, kam nav mājas vietā tagad ir drupu kaudze, kam nav pavarda, kur ēdienu gatavot, kam vairs nav veikaliņa, sava mazā restorāniņa vai darbnīcas, kam varbūt kāds tuvinieks vēl nav atrasts drupās. Viņa gidi, draugi un paziņas – visi, kas ir veseli tagad strādā, lai palīdzētu ikvienam, kas ir ierauts šajā traģēdijā. Viņa brālēns Dhans, ar kuru kopā apgājām Anapurnai 2014.gada novembrī sveiks un vesels atgriežas no Everesta. Arī viņš visticamāk tuvākajās nedēļās palīdzēs cietušajiem Katmandu. Tūrsima, trekinga un alpīnisma lietas jānoliek malā.

Zemestrīces grūdieni nemitīgi atkārtojas. Arī 26.aprīlī notika 6,5 spēcīgs grūdiens. Rajendra stāsta: „Es tagad palīdzu cilvēkiem teltīs pie savas mājas, te ir ap 600 cilvēku. Situācija Nepālā ir ļoti nestabila, slikta. Šodien (26.04.) atkal bija spēcīgi grūdieni un daudzi ciemati ir izpostīti. Tagad ir spēcīgs lietus, pērkons (vakarpusē 26.04.), stiprs vējš un vēl zeme šūpojas… Es lūdzu palīdzību ikvienam, kas spēj. Mums iet ļoti grūti. Pasaules mantojuma vēsturiskie centri ir ļoti izpostīti. Mēs ceram, ka sliktāk vairs nebūs. Paldies visiem, kas lūdzas un palīdz!”

Daudzās bildes, kas ir aplūkojamas internetā liecina, ka vēsturiskās celtnes Katmandu Durbaras laukumā un Patanā ir pārvērtušās drupu kaudzē. Arī ārpus galvaspilsētas daudzi tempļi un vēsturiskās celtnes ir cietuši.

Ja atceramies 2014.gadu, tad pavasarī pie Everesta zem leduskalna gāja bojā daudzi nepāliešu šerpas, kas strādāja pie Everesta takas sagatavošanas, bet rudenī vētras laikā pie Anapurnas bojā gāja simtiem tūristu un nepāliešu, kas atradās trekinga rajonā pie Thorung La pārejas, kā arī citur kalnos šajā reģionā.

Kalni bija un būs. Un mēs, kas dzīvojam plakanā vietā, gribēsim turp nokļūt atkal un atkal. Tādēļ palīdzēsim Nepālai kā nu katrs varam un protam. Ar naudu, ar labiem vārdiem, ar lūgšanām, ar domām… Informatīvais lauks ir vienots un ikviena laba enerģija summējoties kaut kad nostrādā.

Ints. 26.04. 23:00
Skaties arī šo

ķermenis enerģija saule kultūra atpūta apmācība ceļojums veselība terapija ziema Himalaji masāža jūra Šrilanka miegs foto Ķīna kalni sports Tibeta