RAKSTI

Brazīliešu kāju pirkstu masāža

Brazīliešu kāju pirkstu masāža

Brazīliešu kāju pirkstgalu masāža ir viena no Maigās Bio-Enerēģētikas terapijā pielietotajām metodēm. Tā ir maiga un īsa terapija. Viens partneris tur otra kāju pirkstgalus 5–15 minūtes, lai līdzsvarotu visa ķermeņa enerģiju. Šī ir ļoti vienkārša metode, kas nereti ir ļoti iedarbīga.

Pirmo reizi šīs metodes lietošanu novēroju Evas Raihas nodarbībā Šiloa centrā, Deitonā, Ohaio. Džudīte Vīvere no Sanfrancisko demonstrēja metodi un izskaidroja, ka tā ir papildus terapija, ko izmanto Brazīlijas slimnīcās, līdz ar to metode ieguvusi nosaukumu „Brazīliešu pirkstgalu masāža”.

Šis nosaukums savā ziņā ir nepareizs, jo nodarbība ietver vienīgi maigu turēšanu bez glāstīšanas vai masēšanas, kā parasti saprot masāžu.

Viens no maniem studentiem sauca to par maigo akupresūru, līdz ar to viņš varēja to praktizēt fizioterapijā ar pieņemamāku nosaukumu. Citi, pa pusei jokojot, sauca to par brazīliešu pirkstgalu turēšanu. Lai kā arī to sauktu, metode darbojas labi.

Šiloa centra nodarbībā biju noraizējies par šīs metodes iespējām divu iemeslu dēļ. Kad to veica man, es ļoti atslābinājos, bieži vien iegrimstot pa pusei apzinātā stāvoklī, un nezināju, kad otrs palaidis manus pirkstgalus vaļā. Pārdzīvoju arī patīkamas sajūtas, enerģijai plūstot un atjaunojoties. Daudzi cilvēki reaģējuši tieši tāpat. Otrkārt, grupā bija kāds indivīds, kurš cīnījās ar mānijas stāvokli, un tas bija graujoši grupas darbam. Nodarbības laikā pie trešā pirkstgala viņš pēkšņi aizmiga! Grupa uzjautrinājās. Turpmākajā notikumu gaitā, tā kā bija plkst. 11 vakarā un grupai laiks doties pie miera, mēs cerējām uz labu nakts miegu, bet uztraucāmies par to, ka viņš aizmidzis. Nolēmām klusu doties uz savām istabām, netraucējot viņu. Tomēr kāda sieviete atcerējās, ka pie aizmigušā ir viņas sega. Mēs ieteicām viņai to tur atstāt. Viņa tomēr nepiekrita šim vienkāršajam risinājumam. Mēs drebējām, iedomājoties, kā viņa novelk segu, radot iespēju, ka aizmigušais pamodīsies un viņa mānija atjaunosies, neļaujot mums gulēt vēl vienu nakti. Uzmanīgi noņēmām segu; viņš nepakustējās. Pārsteidzoši! Kad devāmies laukā no istabas, sieviete ievēroja, ka viņš guļ uz viņas spilvena, un pastāvēja uz to, ka viņai tas vajadzīgs. Mēs izmisīgi čukstējām, lai paliek, bet veltīgi. Un atkal ar dziļām trīsām vieglītiņām vilkām laukā spilvenu, turot viņa galvu un pabāžot zem tās citu spilvenu. Atkal pārsteigums!! Izslīdējām laukā un devāmies uz savām istabām, bet viņš joprojām bija cieši aizmidzis. Viņš gulēja visu nakti, un es labprāt pavēstītu, ka viņš bija pilnībā izārstēts, bet tā tomēr nenotika. Nākamajā dienā viņš bija vairāk centrēts, un varējām just pārmaiņas viņa enerģijas līdzsvarā, tomēr joprojām bija novērojama mānija. Zinājām, ka viņš gulēja visu nakti līdz pat rītam, jo daži no mums to pārbaudīja.

No tās reizes esmu šo metodi mācījis daudzās nodarbībās un daudziem vecākiem, lai to varētu pielietot darbā ar bērniem.

Daudzi ir bijuši pārsteigti par pārmaiņām sevī un savos partneros. Esmu redzējis hiperaktīvus bērnus un pieaugušos vienkārši atslābstam un aizmiegam. Esmu lietojis to cilvēkiem, kuri bija slimi vai cieta sāpes, un vērojis viņus atslābstam un gūstam tik ļoti nepieciešamo atpūtu.

Pēc tam, kad mana sieva cieta satiksmes negadījumā, lielākoties bija nepieciešams palīdzēt viņai tikt galā ar sāpēm, atpūsties un iemigt. Kāda medmāsa stāstīja par pacientu, kurš cieta stipras sāpes pēc operācijas, bet bija alerģisks pret pretsāpju līdzekļiem. Viņa izmantoja šo metodi un atklāja, ka viņš spēj gulēt visu nakti bez medikamentiem. Kādai manai draudzenei ļaundabīga audzēja dēļ bija veikta lumpektomija un daļēja mastektomija. Es atklāju, ka, izmantojot šo un citas polaritātes metodes, viņai nav nepieciešami pretsāpju līdzekļi, izņemot vienu tableti, lai varētu gulēt naktī pēc operācijas. Arī gadījumos, kad mani audžubērni slimoja un modās naktī, metode bija efektīva, lai palīdzētu viņiem atkal aizmigt.

Pārāk uzlādētiem cilvēkiem, tādiem kā cilvēkam, kuram bija mānija, un kam visa enerģija koncentrējas galvā vai ķermeņa augšdaļā, šī metode palīdz enerģiju novadīt lejā līdz pirkstgaliem. To var darīt ar nolūku atjaunot enerģiju vai atvērt plūsmu laikā, kad persona ir aizmigusi vai atpūšas, ļaujoties miegam. Grūtniecēm tā var noderēt enerģijas atgūšanai iegurņa apvidū, dzemdē un kājās.

Ints Mūrnieks pēc Ričarda Overlija „Maigā bioenerģētika”

Saites:
Skaties arī šo

veselība sports terapija foto Himalaji miegs kalni kultūra masāža ceļojums ķermenis saule Tibeta Ķīna atpūta ziema Šrilanka apmācība enerģija jūra