RAKSTI

Indijas galvas masāža Čampi

Indijas galvas masāža Čampi

Relaksējoši, atslābinoši un patīkami... tie, iespējams, būs pirmie vārdi, kā raksturos savas sajūtas cilvēks, kas saņēmis Indijas galvas masāžu. Tieši „sajūtas” ir tas stāvoklis, ar ko mēs visprecīzāk spējam noteikt ar sevi notiekošo.

Jo mēs jūtamies labāk, jo mazāk laika mēs veltām smagām pārdomām, attiecības ir lieliskas un lielākā daļa darbi izdodas neskatoties ne uz kādām grūtībām. Turpretī, ja sajūtas, maigi sakot ir „draņķīgas”, nekas īpaši nepadodas. Pastāv neskaitāmi veidi, kā mēs apzināti cenšamies mainīt savu sajūtu stāvokli. Fiziskas aktivitātes, kultūras pasākumu apmeklēšana, pirts, dejošana u.c. Diemžēl arī gastronomiskie „grēciņi”, alkohols un narkotikas. Ne vienmēr paši spējam pārslēgt savas sajūtas. Pat veicot aktīvus fiziskus vingrinājumus, smagās domas no galvas nepazūd. Saruna ar draugu vai savu psihoterapeitu...? Var reizēm palīdzēt. Katrs tomēr meklē, zina, nojauš sev piemērotākās sajūtu restaurēšanas metodes. Vai jūs esat kaut ko dzirdējuši vai varbūt izmēģinājuši maģisko un enerģētiku „sakārtojošo” Indijas galvas masāžu?

Tie, kas neko īpaši nezinot, kas ir čampi, to izmēģinās pirmo reizi, būs patīkami pārsteigti par masāžas dziļo iedarbību. Kur slēpjas šīs it kā vienkāršās, vieglo pieskārienu masāžas spēks? Kad un no kurienes tā ir ienākusi pie mums? Vai to ieteicams visiem? Vai ir arī citi čampi iedarbības rezultāti?

Čampi masāža ir Indijas galvas masāža, kas tiek dēvēta arī par čampisāžu (Champissage).Tā iekļauj plecu, augšdelmu, kakla, skalpa, ausu un sejas masāžu. Galvenā iedarbība vērsta uz enerģijas līdzsvarošanu. Mūsdienās tā tiek izmantota kā dziedniecības un relaksācijas metode Indijā, kā arī citur pasaulē. Sanskrita tulkojumā Champi nozīmē "Piepildīšana ar enerģiju".

Čampi masāža ir viens no ajūrvēdas masāžas veidiem. Tajā tiek izmantotas ēteriskās eļļas, kuru lietošana sniedz dziedinošu, nomierinošu un atslābinošu rezultātu. Masāžas laikā cilvēks parasti sēž un secīgi tiek masēta plecu josla, augšdelmi, kakls, galva un seja. Masāžas kustības ir stingri reglamentētas un notiek pa cilvēka enerģētiskajām līnijām un punktiem. Tiek izmantotas augstvērtīgas masāžas eļļas, kā arī aromātiskās eļļas, kuras izvēlas atbilstoši klienta tipam. Seansa laikā galvenā uzmanība tiek pievērsta iedarbībai uz vietām, kur savienojas divas vai vairākas ķermeņa sākotnes - muskuļi, asinsvadi, saites, kauli un locītavas.

Masāžas iedarbība ir dziļa un ilgstoša. Tas izskaidrojams ar to, ka Čampi masāžā iedarbība ir vērsta uz enerģētiskiem punktiem un zonām, izmantojot aromātiskās eļļas, kurām piemīt unikāla spēja iedarboties uz cilvēka apziņu un nervu sistēmu. Masāža ir vairāk glāstoša un relaksējoša. Eļļa tiek iestrādāta pa enerģijas līnijām, kā tās plūst organismā. Uzreiz pēc masāžas nav jācenšas iemasēto eļļu nomazgāt, jo tās klātbūtne paildzina un padziļina masāžas efektu.

Čampi masāžas iedarbība ir daudzpusīga - tā līdzsvaro un stabilizē visu cilvēka enerģētiku. Masāžas laikā cilvēks parasti ļoti labi atslābinās. Īpaši labus rezultātus ar Čampi palīdzību var sasniegt, ārstējot trauksmes un depresijas sindromus, kā arī dažādas izcelsmes galvassāpes. Masāža mazina arī muskuļu saspringumu, sāpes spranda apvidū un plecos.

Pēc seansa var būt uzmundrinoša vai atslābinoša, arī apreibinoša sajūta. Var rasties nepieciešamība urinēt, jo tiek veicināta toksīnu izvadīšana, tāpēc jādzer daudz ūdens. Jāieklausās speciālista ieteikumos, kā labāk sagatavoties masāžai un izturēties pret organismu pēc tās.

Čampi masāžai tiek piedēvēts saraksts ar pozitīvajiem aspektiem un plašu iedarbības spektru:

 • Balansē organisma enerģiju
 • Uzlabo asinsriti, limfas cirkulāciju
 • Uzlabo matu augšanu, sakņu stiprumu
 • Attīra vidusauss dobumu, uzlabo dzirdi
 • Izvada toksīnus no organisma;
 • Uzlabo redzi, noņem acu muskuļu sasprindzinājumu
 • Noņem kakla muskuļu saspringumu, uzlabo to darbību
 • Atslābina sejas muskuļus
 • Mazina deguna dobuma, blakus dobuma sabiezējumus un iekaisumus
 • Mazina un noņem galvas sāpes
 • Uzlabo gremošanas sistēmu un kuņģa- zarnu trakta darbību
 • Noņem fizisko un garīgo nogurumu, atveseļo nervu sistēmu
 • Uzlabojas audu apgāde ar skābekli
 • Uzlabo koncentrēšanās spējas, uzlabo smadzeņu darbību un atmiņu
 • Palielina imunitāti
 • Iedarbojas uz visu ķermeni un orgāniem
 • Attīsta parapsiholoģiskas spējas

Par šīs metodes radītāju tiek uzskatīts Narendra Mehta. Tā tiek balstīta uz tradicionālo galvas masāžu, kas Indijā tiek praktizēta jau vairāk nekā tūkstoš gadus. N.Mehta, kurš bija akls kopš bērnības, attīstīja ļoti efektīvu pieskāriena spēku. Viņam ir vairāk nekā 25 gadu pieredze darbā ar ķermeni, viņš ir mācījies dažādas praktiskas terapijas. 1973. gadā ieradās Anglijā, lai trenētos kā fizioterapteits, un bija vīlies, ka saprata, ka tādu galvas masāžu Eiropā nepraktizē un pat neiekļauj vairumā ķermeņa vispārējās masāžas seansos. Tādēļ 1978. gadā viņš devās uz Indiju, lai pētītu galvas masāžu un pakāpeniski attīstīja savu unikālo indiešu galvas masāžas veidu, balstītu uz tradicionālo Čampi metodi un savu pieredzi. Pamanot, ka vairāk uzmanība tiek veltīta skalpam un matiem, Mehta secināja, ka jāiekļauj arī tās ķermeņa augšpuses daļas, kuras tagad jau ir pašsaprotamas Čampi masāžā. Tāpat viņš secināja, ka jāiekļauj ajūrvēdisko došu principi, pēc kā tiek iedalīti cilvēki, un tiem piemērotas eļļas. 1981. gadā AnglijāN.Mehtademonstrēja savu jauno terapiju, kuras popularitāti veicināja reportāžas masu medijos un cilvēku pozitīvās atsauksmes.

Kā notiek Čampi masāža?

Masāžas loma indiešu dzīvesveidā vienmēr bijusi augstā cieņā, ajūrvēdas tekstos fakti par to atrodami vairāk nekā 4000 gadus senā vēsturē. Izmantojot dažādu augu, garšvielu un aromātiskās eļļas, masāža kļuva par svarīgu medicīnisku funkciju, ne tikai stiprinot muskuļus un uzlabojot ādas stāvokli, bet arī ietekmējot ķermeņa iekšējo enerģiju. Galvas masāžas koncepciju pašā Indijā atklāja un pilnveidoja sievietes, kas izmantojot dažādas pieejamās eļļas (kokosriekstu, sezama, olīvu, mandeļu, sinepju un citas, tostarp arī paniņas, hennu) un individuālās vajadzības saglabāt savus garos matus stiprus, mirdzošus un skaistus.

Vārds „shampoo" (šampūns) radies no hindu vārda „champi", kas nozīmē „galvas masāža". Starp citu, ne velti galvas masāžu, gan ne izteikti ārstniecisku, ilgstošu un ar īpašām eļļām, piedāvā arī kvalitatīvos friezieru salonos. Tā ir patīkama procedūra lielākajai daļai cilvēku.

Čampi tiek dēvēta par brīnumaini relaksējošu terapiju. Tiek uzskatīta par drošu, vienkārši apgūstamu un efektīvu, nav nepieciešams pat izģērbties vai obligāti izmantot eļļas..

Vai Čampi masāža der visiem?

Speciālistam - masierim ar medicīnas zināšanām, pirms masāžas ir jāpainteresējas par klienta veselības stāvokli, saslimšanām, dzīvesveidu, miega paradumiem, par medikamentiem, kas tiek lietoti.

Ir noteikti gadījumi, kad masāža jāveic uzmanīgi vai to vispār nedrīkst veikt. Masāžas seansus neveic gadījumos, ja ir labdabīgi un ļaundabīgi jaunveidojumi, epilepsija, asinsrades un asinsistēmas slimības, trombi, grūtniecība, infekcijas slimības un drudža stāvoklis, masāžas iedarbības vietā iekaisusi āda vai bojājumi, izteikti liels vājums, uzreiz pēc operācijām, paaugstināta temperatūra, akūtas sāpes utml. simptomi. Drošības labad konsultēties ar ārstu.

Migrēnas gadījumā, čampi masāža var sākotnēji saasināt problēmu. Arī mazasinības gadījumā, kad masējot tiek paaugstināta asinsrite, var iestāties atslābums līdz ģībonim. Tā var būt paasinājuma fāzes reakcija."

Čampi masāža ilgst apmēram 45 minūtes - 1h 15 minūtes, to piedāvā dažādos Spa centros, skaistumkopšanas salonos, fitnesa centros, medicīnas iestādēs, galvenais ir konsultēties ar zinošu un uzticamu speciālistu.

Informāciju apkopijis Ints Mūrnieks

Saites:
Skaties arī šo

jūra ziema Šrilanka kultūra miegs enerģija ceļojums foto veselība apmācība Ķīna saule kalni masāža Himalaji ķermenis Tibeta terapija sports atpūta