RAKSTI

Laimes hormons

Laimes hormons

Laimīgs cilvēks spēj ļauties citu cilvēku labajam noskaņojumam un aizraut arī citus ar savu pozitīvo attieksmi pat pret ļoti sarežģītiem un nepatīkamiem notikumiem. Izrādās, ka spēja priecāties, jau ir iedzimta, bet kādā brīdi cilvēku pārņem nīgrums un stress. Lai pārvarētu šo slikto omu un nesabojātu arī apkārtējiem garastāvokli, ir daži veidi, kā to panākt.

Aktīvi kustoties, organismā izdalās endorfīni, kurus dēvē par labsajūtas vai laimes hormoniem. Tie mazina sāpes, stimulē imūnsistēmu un veicina vielmaiņu. Dažkārt depresīviem cilvēkiem vai cilvēkiem, kas cieš un ārstējas no tabakas vai alkohola atkarībām, iesaka nodarboties katru dienu ar sportu vismaz 30 minūtes, lai būtiski palielinātu endorfīnu izdalīšanos. Arī pastaigas pie jūras vai mežā aiztrieks slikto un radīs patīkamu fizisku nogurumu.

Cilvēks atšķiras no visām citām dzīvām būtnēm ar savu spēju smieties ./Addisons/

Bērni smejas 400 reižu dienā, bet pieaugušie tikai 16, un tas ir saprotams, jo pieauguši cilvēki uztver visu nopietnāk, viņiem ir citas vajadzības. Taču zinātnieki ir pierādījuši, ka smiekli stiprina imūnsistēmu un veicina laimes hormona endorfīna rašanos. Priecīgu pārdzīvojumu laikā cilvēka asinīs izdalās ļoti daudz veselīgu, vajadzīgu labsajūtas vielu, ko izstrādā viņa smadzenes. Smiekli ne tikai spēj uzlabot cilvēka fizisko veselību, bet arī rūpējas par garīgās stabilitātes saglabāšanu.

Galvenais ir saglabāt gaišu skatu uz dzīvi, katru dienu paskatīties uz sevi spogulī un teikt: „es esmu vienkārši brīnišķīgs cilvēks, šīs pasaules fenomens”, kā arī smaidīt, jo smaids rada smaidu.

Avots: „Latgales laiks” 19.04.2011. (rubrika – veselība), „Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai” 30.03.2011. Autors Laura Brokāne (rubrika – veselība), „Ziemeļlatvija” 26.11.2011. Autors Santa Sinka (rubrika – veselība).

Saites:
Skaties arī šo

sports kalni Tibeta ķermenis kultūra masāža saule Ķīna ziema apmācība miegs terapija atpūta jūra veselība enerģija Šrilanka Himalaji ceļojums foto