RAKSTI

Tūrisma ieteikumi

Tūrisma ieteikumi

Cilvēkiem patīk, ja viņu valstī esošie tūristi ir atsaucīgi un atbalsta vietējo kultūru, tādējādi ceļot šīs valsts tūrisma attīstību un ekonomisko stāvokli. Ikvienam tūristam šādi vajadzētu rīkoties, lai savstarpēji palīdzētu valstīm attīstīties.

  • Pirmkārt jau atbalstīt ekonomiku, pērkot vietējās amatniecības ražotās, nevis ievestās preces. Vietējās amatniecības, piemēram, tekstilizstrādājumi un keramika, kas parasti ir roku darbs, ir ļoti skaisti un bieži tiek veidoti, izmantojot senās metodes, kas ir nodotas no paaudzes paaudzē.
  • Kaulēšanās var būt jautrs pasākums, „izspiežot” viszemāko cenu, kāda ir iespējama, taču vajag arī padomāt par to, vai „izspiestā” cena atbilst preces kvalitātei un kā tas ietekmēs pārdevēju.
  • Pārliecinieties, kādus produktus jūs pērkat, kas izgatavoti no vietējās faunas un floras. Jūs vēlaties būt droši, ka neveicināt produktu pārdošanu, kas iegūti no aizsargājamiem dzīvniekiem vai augiem.
  • Palīdziet saglabāt vietējo dabu un ekosistēmu, izpildot tās vietas noteikumus, kurā atrodaties, piemēram, pārvietojoties pa iezīmētām takām.
  • Izbaudiet ēdienu mazos restorānos, kafejnīcās, tādā veidā atbalstot vietējo ēdināšanas biznesu, nevis ārvalstu uzņēmumus. Izmēģiniet arī iecienītākos tās valsts ēdienus, dzeriet vietējo alu, vīnu, augļu sulas, nevis importēto produktu dzērienus.
  • Cieniet valsts kultūru un tradīcijas. Izturieties pret šo valsti tā, kā jūs gribētu, lai izturas pret jums un jūsu valsti. Nemēģiniet uzspiest savu pasaules redzējumu citu kultūru pārstāvjiem, bet absorbēt katras kultūras unikalitāti.
  • Vienmēr pirms fotografēšanās pārliecinieties, vai vietējie vēlas tikt fotografēti.

Papūlieties uzzināt vismaz dažus vārdus vietējā valodā, piemēram, „paldies” un „lūdzu”. Tas tiks novērtēts, un tā jūs parādīsiet cieņu pret šo valsti.

"Ceļojot mēs apgūstam vairāk kā jebkādā citā veidā. Dažreiz diena pavadīta svešumā sniedz vairāk nekā desmit gadu dzīves mājās." /Franss/

Saites:
Skaties arī šo

Šrilanka foto apmācība ziema Himalaji atpūta ķermenis terapija Tibeta kultūra Ķīna kalni jūra sports miegs ceļojums saule enerģija veselība masāža