CEĻOJUMU APRAKSTI

Anapurnas saulainā puse

Anapurnas saulainā puse

Iepazīšanās

Anapurnas aizsargājamā teritorija ir lielākā no Nepālas 15 dabas aizsargājamajām zonām, kas piedāvā ļoti dažādas, iespaidīgas un skaistas iespējas izbaudīt kalnu trekingu salīdzinoši netālu no lielpilsētām. Daudzās kalnu takas sākas zemajās Himalaju priekškalnēs netālu no kūrortpilsētas Pokharas. Tikai 6-7 stundu brauciens ar autobusu vai 30 minūšu lidojums ar lidmašīnu no Katmandu un jūs jau esat uz takas!

Anapurnas dienvidu lēzenajās nogāzēs izvietojušies auglīgi rīsu un prosas lauki, neskaitāmi mazi ciemati, bet stāvākās nogāzes, kas nav apdzīvojamas, plešas biezi mūžzaļi džungļi, kuri pavasarī uzzied rozā un baltās rododendru krāsās. Te ir takas, kurās tūristu būs vairāk kā vietējo iedzīvotāju, jo ir attīstīta laba infrastruktūra, bet ir arī vietas, kurās ieklīst tikai tie, kas meklē saskarsmi ar pirmatnējo dabu un izvairās iekļūt trekinga masu plūsmā.

Šis trekinga maršruts ir izveidots ar mērķi izstaigāt takas, kurās nokļūst tikai katrs 10 kalnu ceļotājs. Maršrutā ir iekļauti vairāku klasisko Anapurnas trekingu posmi, līdz ar to sniedzot iespēju vienā pārgājienā sasniegt maksimālo.

Ierašanās kalnos sākas ar nokļūšanu Pokharā un tad Najapulā, kur pirmās 3 dienas veiksim pārgājienu pa tā saucamām Bhamarkot Danda (grēda) Eco takām. Šeit pārsvarā dzīvo tikai vietējie iedzīvotāji un tūristi iestaigā reti. Šis rajons vēl aizvien glabā sevī daudz no dabīgā cilvēku dzīves ritējuma un ievērojamu dabas daudzveidību. Tā būs paradīze neskartās dabas baudītājiem un ir iespējamas negaidītas tikšanās ar vietējiem iedzīvotājiem.

Trekinga pirmais augstākais kalns, kurā dosimies un kurā nakšņosim ir Mohare Danda (3300 m.vjl.). No šejienes saulrietā un saullēktā paveras lieliska panorāma gan uz Anapurnas sniegotajām virsotnēm, gan uz Daulagiri grēdu.

Turpinājumā mēs dosimies lejup līdz Ghar Kholas upei, lai pēc tam atkal rāptos augšā Khopra Danda grēdā. Šajās dienās mēs ne tikai centīsimies sasniegt svēto Khayer ezeru, mūsu pārgājiena augstāko vietu (4827 m.vjl.), bet arī nokļūt vistuvāk Anapurnas dienvidu virsotnei.

Tad mums sekos 3 dienu gājiens, kura laikā būs gan stāvi kāpieni lejup, gan kāpšana augšup, līdz mēs sasniegsim slaveno Madi Khola upi, kura savus ūdeņus savāc no vairākām Anapurnas virsotnēm, un kuras ieleja tiek dēvēta par Anapurnas svētnīcu.

Lai nokļūtu mūsu trekinga maršruta pēdējā posmā uz Mardi Himal, mums nāksies pievarēt stāvu džungļu nogāzi. Mūsu tālākais galapunkts ir Mardi Himal bāzes nometne, no kurienes sākas uzkāpšana Mardi Himal virsotne, bet slavenā Machapuchre jeb Zivs astes virsotne būs gandrīz kā ar roku aizsniedzama. Lejupceļš līdz tuvākajam transporta punktam ir sasniedzam 3 dienās un tad jau varam sākt domāt par mājupceļu.

Šis neparastais pārgājiens, kurā apvienojas piedzīvojums ar padziļinātu kultūras iepazīšanu, radīts, lai jūs dotos nepārspējamā ceļojumā jau šogad!

Maršruts

1.-2.diena Lidojums līdz Katmandu. Ierašanās lidostā, sagaidīšana, brauciens līdz viesnīcai, atpūta. Svajambūtas stūpas apmeklējums, atgriešanās viesnīcā.

3.-4.diena Divas brīvas diena Katmandu apskatei, kamēr tiek sagatavoti un saņemti trekinga dokumenti. Jūs varat laiku pavadīt brīvi pēc sava plāna vai doties kopā ar gidu uz Katmandu Durbaras laukumu, Boudha stūpu un Pašupati hindu templi pie Bagmati upes . Tūristu rajonā Thamel būs iespēja apmeklēt restorānus dažādām gaumēm, paklīst pa neskaitāmajiem veikaliņiem un sagādāt sev nepieciešamās lietas trekingam.

5.diena Brokastis viesnīcā, 30 minūšu lidojums uz Pokharu un 1 stundas brauciens līdz Nayapul. Šeit sākas trekinga taka. Pirmajā dienā gājiens ir vienmērīgi augšup cauri iekoptiem laukiem un mežainam apvidum, vakarā sasniedzam Puranagaon, kur nakšņojam, trekinga laiks 4-5 stundas.

6.diena. No rīta pirmo stundu turpināsim kāpt augšup cauri ciematiem un apstrādātiem laukiem, bet dienas otrā pusē taka turpināsies cauri mežainam apvidum, trekinga laiks 5-6 stundas, nakšņošana Lespar.

7.diena. Kāpiens turpināsies stāvus augšup līdz sasniegsim Nangi ciematu. Trekinga laiks 5-6 stundas. Nangi ir Nepālā plaši pazīstams un skaists ciemats. Šeit ir dzimis Mahabir Pun, ASV izglītību guvušais skolotājs un Nepālas lauku apvidu Interneta servisa projekta koordinators. No Nangi ciemata paveras lieliska panorāma uz Daulagiri grēdu.

8.diena. Šodien turpināsim kāpt augšup cauri mežonīgiem un bieziem džungļiem līdz Mohare Danda virsotnei (3300 m.vjl.). Lieliska panorāmas vieta ar Daulagiri rietumos un Anapurnas grēdu ziemeļos. Trekinga laiks 7 stundas. Nākamajā rītā celsimies uz saullēktu, lai izbaudītu šo neatkārtojamo ainavu.

9.diena. Pēc rīta cēliena saullēktā un brokastīm lēnām un pakāpeniski virzīsimies lejup cauri rododendru mežiem un ganībām līdz pēcpusdienā sasniegsim Chitre ciematu (augstums 2390 m.vjl.). Trekinga laiks 5-6 stundas.

10.diena. Pēc Ghar Khola upes šķērsošanas, iziesim cauri Swanta ciematam un sāksim stāvu kāpienu augšup caur kokiem un krūmiem apaugušu nogāzi. Vakarpusē sasniegsim sava trekinga līdz šim augstāko vietu Khopra Danda grēdā (augstums 3660 m.vjl.). Uz kailas kores atrodas viena vienīgā viesu māja, no kuras paveras brīnišķīga panorāma uz zaļām Himalaju zemajām priekškalnēm. Trekinga laiks 6-7 stundas.

11.diena. Līdz ar saullēktu dosimies ilgā un stāvā kāpienā augšup uz svēto Khayer ezeru (4827 m.vjl.), kas būs mūsu trekinga augstākā vieta. Mēs būsim sasnieguši vistuvāko vietu dienvidu Anapurnas virsotnei (7219 m.vjl.). Jūlija pilnmēnesī ezera krastā notiek pudža un dievībai Khai Barahi tieik ziedotas kazas un citi mājdzīvnieki. Ņemsim līdzi pietiekami dzeramo un ēdamo, jo visas dienas laikā nebūs neviena apdzīvota vieta. Atgriezīsimies atpakaļ Khopra Danda tikai vakarā. Trekinga laiks 9-10 stundas).

12.diena. Labvēlīgos laika apstākļos, it īpaši sausajā sezonā (novembris-decembris) ceļš uz Bayeli ir veicams pa tā saukto augšējo taku, no kuras paveras lieliska panorāma uz Kali Gandaki ieleju un kalniem visapkārt. 5 stundu trekings līdz naktsvietai (augstums 3432 m.vjl.).

13.diena. Pirmo rīta stundu kāpsim lejup līdz sasniegsim mežainu apvidu un visas dienas garumā iesim cauri džungļiem līdz sasniegsim Tadapani (augstums 2630 m.vjl.). Kopējais trekinga laiks 7-8 stundas.

14.diena. Šodien no rīta šķērsosim nelielu džungļu mežu, bet tad iesim cauri biezi apdzīvotam apvidum ar ciemiem un laukiem, šķērsosim Madi Khola upes ieleju un sasniegsim pēcpusdienā Landruk ciematu (2565 m.vjl.). Trekinga laiks 5 stundas.

15.diena. Mūs šodien sagaida atkal stāvs kāpiens augšup caur mežiem apaugušu nogāzi. Vakarā jau būsim nokļuvuši uz Mardi Himal takas. 7 stundu trekings līdz Forest Camp (augstums 3050 m.vjl.).

16.diena. Turpināsim kāpt augšup pa grēdas “muguru” līdz vakarā sasniegsim High Camp naktsvietu (augstums 3600 m.vjl.). Trekinga laiks 6-7 stundas.

17.diena. Agri no rīta ap saullēktu dosimies kāpienā uz Mardi Himal Base Camp (augstums 4500 m.vjl.). Šī būs mūsu trekinga otra augstākā vieta Anapurnas masīva nogāzē, no kurienes paveras lieliska panorāmā uz Pokharas ieleju dienvidos un daudzām Anapurnas virsotnēm, t.sk. svēto Machapuchre jeb Zivs aste kalnu, Gangapurna, Mardi Himal, Anapurna (I-IV), Lamjung Himal, Tent peak un Daulagiri grēdu. Pēcpusdienā dodamies atpakaļ uz naktsmītnēm. Trekinga laiks 9-10 stundas.

18.diena. Šodien jau dodamies tikai lejup un sasniedzam Siding. Trekinga laiks 5-6 stundas.

19.diena. Pēc 6 stundu trekina Lumrē mēs sasniedzam autoceļu, no kurienes dodamies uz Pokharu. Esam pelnījuši atpūtu, karstu dušu un brīvo laiku.

20.diena. Brokastis viesnīcā. Lidojums līdz Katmandu, ierašanās Patanā, brīvs laiks.

21.diena. Brīva diena Patanā, kas tiek dēvēta par pilsētu-muzeju. Varam doties arī uz Katmandu centru, veikt iepirkumus mājiniekiem un gatavoties ceļam.

22.diena. Brokastis viesnīcā, brauciens līdz Katmandu lidostai. Ceļš mājup.

23.diena. Ierašanās Latvijā.

Izmaksas

6 - 7 personas Eur 1725

8 – 10 personas Eur 1550

11 – 12 personas Eur 1400

Koordinātes saziņai: Ints Mūrnieks, t.29138161, ints@3saules.lv

Informācija sagatavota 21.01.2015.

Skaties arī šo

foto atpūta apmācība veselība Himalaji miegs enerģija saule Ķīna ziema kalni ķermenis ceļojums kultūra jūra sports Šrilanka Tibeta masāža terapija